Слово «даркнет» вже майже стало кліше, яким позначають все заборонене, важкодоступне і потенційно небезпечне, що є в мережі. Але що таке реальний даркнет? Ми пропонуємо тобі чергове дослідження, в якому ділимося всім, що вдалося відкопати За останній час. Цього разу-з фокусом на російські темні ресурси. Ми також розповімо про даркнет поисковик.Tor Browser зустрічає нас вбудованим пошукачем DuckDuckGo. З точки зору приватності-відмінний вибір, але шукає DDG виключно по відкритому Інтернету, так що в наших дослідженнях він не стане в нагоді. Втім, у даркнеті своїх пошуковиків мало не більше, ніж у кларнеті. Серед найпопулярніших: Ahmia, Candle і Torch. Були ще хороші пошуковики під назвою Grams і Fess, але з невідомих причин вони зараз недоступні. Кожен з них видає різні результати по одним і тим же запитам, так що краще мати в закладках всі три ресурси.
Першим я зазвичай пускаю в хід Candle — це не найвідоміший пошуковик, зате на ньому немає реклами сторонніх ресурсів і релевантність результатів, за моїми відчуттями, вище, ніж у того ж Torch. З іншого боку, навіть нерелевантні посилання часом цікаві.

Torch, як і віщує його назва, постійно видає посилання на ресурси, пов’язані з наркоторгівлею. Також він абсолютно не розуміє кирилицю і встиг зіпсувати собі репутацію рекламою найбільш сумнівних сайтів. Пошуковик Ahmia відрізняється тим, що він доступний як в даркнеті, так і в клірнеті. Релевантність видачі при цьому (суб’єктивно) не дуже висока: як і Torch, він часто видає посилання, які ніяк не відносяться до теми пошуку.

Однак якщо ми вирішили вивчити таємничий світ даркнета, то пошуковики тут допоможуть слабо — надто вже мало ресурсів доступно для індексації. Іноді пошуковик навіть може завести не туди, видавши посилання на фейковий проект.