Сколиоз-це складне структурне захворювання хребта. Воно супроводжується морфологічними змінами в хребетному стовпі, а саме зрушенням хребців по вертикальній осі і їх деформацією. В результаті цих патологічних процесів відбувається бічне викривлення хребта в одній або декількох площинах. Згідно зі статистичними даними, у всьому світі істинний сколіоз розвивається всього у 2-3% людей.

При цьому терміном» сколіоз » дуже часто називають і інші види викривлення хребетного стовпа, наприклад, кіфоз, лордоз і сколіотичну поставу. Остання зустрічається у кожного 4-ого дитини шкільного віку, однак, на відміну від сколіозу, набагато краще піддається корекції і лікуванню.

ЧИМ ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ СКОЛІОЗ ВІД СКОЛІОТИЧНОЇ ПОСТАВИ
Сколіотичної поставою називають функціональне викривлення хребта, яке не супроводжується структурними змінами, характерними для сколіозу. При даній стані асиметрія візуально помітна тільки, коли людина знаходиться в розслабленому стані, але при усвідомленому випрямленні спини, а також в положенні лежачи, зникає.

Причиною сколіотичної постави найчастіше є слабкість м’язового корсету спини, нерівномірний розвиток м’язів з обох сторін, а також гіпертонус глибоких м’язів. Ці ж стану можуть супроводжувати і сколіотичну хворобу, однак при її розвитку неправильна форма хребта і асиметричність спини помітні при будь-якій позі людини.