Торговий місто, засноване ще у восьмому столітті до нашої ери і названий Трапезундом, стояв на перетин головних торгових шляхів і багато століть був стратегічно важливим чорноморським портом. Свою сучасну назву Трабзон отримав після першої світової війни.

Після Стамбула Трабзон — найвідоміший місто Туреччини. путевки в Турцию из Днепропетровска. Сюди приїжджають, щоб ознайомитися з величезним культурним спадком Трапезунда, побачити стародавні пам’ятники, розгадати загадки старовинних храмів, дізнатися справжню культуру і багаті традиції великої країни.

Атмосферу міста сформувало багатовікове змішання культур і мов, традицій і релігій. В архітектурному вигляді Трабзона гармонійно поєднуються споруди візантійського і османського періоду. Все місто дихає історією. У свої плани, що подивитися в Трабзоні, обов’язково включите музеї і давні фортеці, монастирі і мечеті, а також мальовничі околиці з безліччю пам’яток історії та архітектури.

Храм Святої Софії (Айя-Софія), збудований у XIII столітті, — візитна картка Трабзона. Доля храму тісно переплетена з долею міста. Колишній кафедральний собор поздневизантийского періоду після завоювання Трабзона османами в 15 столітті був перетворений на мечеть. В першу світову війну, коли містом управляли російські військові, в будівлі храму був госпіталь і військовий склад. Потім тут знову відкрилася мечеть. З 1964 року Айя-Софія є музеєм, головна цінність якого — чудово збереглися християнські фрески, виконані за біблійними сюжетами в XIII столітті. Завдяки фрескам будівля знаходиться під охороною ЮНЕСКО. З 2013 року тут знову діюча мечеть. На жаль, в даний час частина фресок прихована від відвідувачів, як і оригінальна підлогова мозаїка, прикрита килимами.

Навколо храму розбитий чудовий сад, де можна відпочити і випити чаю. Звідси відкривається дивовижний краєвид на море і гори навколо Трабзона.