Ром-міцний напій, який виробляється з патоки — побічного продукту виробництва тростинного цукру. Ром почали виробляти в Америці і прилеглих островах в період активного розвитку цукрової промисловості. У нас найкращій ром в тетрапаках цена. Робота на плантаціях була важкою, тому винахід рому було сприйнято із захопленням. А головними споживачами стали моряки, пірати і работорговці.

З часом виробництво рому поширилося на територію Індії, Австралії. Але найбільш якісним вважається ром з Карибських островів і Куби.

Досі ром асоціюється з піратами і моряками. Цілком природно, якщо клієнт бару бажає купити ром в Одесі або іншому портовому місті. Але вже досить давно його почали вживати найрізноманітніші люди. Зокрема, багато інтелігентів віддають перевагу не віскі або бренді, а елітним сортам білого рому.

Види рому
Кожен споживач, який прагне ром купити в Києві дешево, цікавиться, яким же буває цей напій?

Фортеця практично всіх різновидів коливається від 40 до 50 градусів. Витримка для різних видів рому і різних регіонів відрізняється. Деякі види рому пропонують споживачам взагалі без витримки, молодий ром може подаватися до столу після піврічної витримки в дубових бочках, а зрілий може витримуватися 6-7 років.

Виділяють три основних види рому:

Темний;
Світлий;
Золотий.