При виборі ліхтаря найважливішим критерієм є його потужність. Вона залежить від напрямку, в якому ви хочете використовувати ліхтар. Як правило, більшість ліхтариків мають потужність близько 1000 люмен. Для тих хто не знає, пояснимо: люмени визначають кількість енергії з ліхтарика. Залежно від кількості виходять люмен буде визначатися яскравість ліхтарика. Але рекомендуємо не прагнути придбати суперяскравий ліхтарик, якщо вам це не принципово, адже із зростанням світового потоку буде зростати і споживання енергії.

Також яскравість буде змінюватися в залежності від властивостей світлодіода, якості збірки, джерела живлення. У ліхтарика, з потужністю 100 люмен досить для освітлення кімнати і шляхи під ногами. Освітлювальний прилад з потужністю 200-300 люмен здатний висвітлити прилеглі 10-25 метрів шляху. У побутовому використанні це найкращий варіант. При потужності більше 1000 люмен, ліхтарі можна назвати міні-прожекторами. Їх купують мисливці зі стажем і велосипедисти, а також ті, хто хоче справити враження на оточуючих. Крім яскравості, існує не менш важливий за значенням фактор — час світіння. Існує пристрій, що забезпечує стабілізацію струму, який подається на світлодіод, називається драйвером. Драйвер високої якості буде давати яскравість в 40 люмен від батарейки АА цілих 4 години. Маленькі ліхтарі, які працюють від пальчикової батарейки, зазвичай дають яскравість в 12 лм протягом 20 годин.

Звичайно ж, є можливість збільшення часу роботи. Для цього необхідно користуватися щадними режимами світіння, якщо такі вбудовані в ліхтарик. Наприклад, якщо зменшите яскравість в три рази, то термін роботи може збільшитися приблизно в 4 рази.

Зараз в ліхтариках зі світлодіодами використовуються відбивачі двох видів — гладкі і м’яті, інакше кажучи, текстуровані. Зараз розглянемо, чим же вони відрізняються один від одного. При використанні гладкого відбивача, у вашого гаджета буде більш вузький фокус, при цьому буде утворюватися пляма з яскравим центром. Бічна ж засвічення буде більш темною. При використанні мятого рефлектора, світло буде більш рівномірно розподілений. Різкого переходу від бічного засвічення до центру вже не буде. Але варто зазначити, що при використанні гладкого відбивача, збільшується далекобійність ліхтарика. Це дуже важливий фактор, наприклад, для досвідчених мисливців. Текстурований буде висвітлювати більш рівномірно і його використовувати краще в повсякденному житті. У разі якщо ви затятий мисливець, вибирайте модель з гладким відбивачем. Якщо ж прилад потрібен для використання вдома, то оптимальним варіантом буде ліхтарик з текстурованим рефлектором. Якщо подивитися на дешеві китайські ліхтарі, можна помітити зменшення яскравості при експлуатації. Але це можна запобігає при наявності у нього блоку цифрового управління.

В даний час дуже багато користувачів вважають за краще купити ліхтарик https://fonarik.ua/fonari/fonari-eagletac/ police, які при прийнятній ціні мають досить непоганими характеристиками, а також відповідають наведеним нижче рекомендаціям.

Так, режимів яскравості має бути кілька. Чим більше їх буде, тим краще ви зможете підлаштуватися під різні умови, що оточує вас, світу. Наприклад, йдучи по дорозі, можна встановити повну яскравість, а якщо необхідно буде що-небудь відшукати в рюкзаку, можна встановити режим мінімальної яскравості. Якщо яскравість буде занадто великий, то відбиваючись, промінь буде засліплювати очі. Якщо ви будете зменшувати яскравість при необхідності, тим самим продовжуєте термін служби приладу. Більшість сучасних гаджетів мають додаткові режими, такі як: стробоскоп або сигнал SOS, які можуть врятувати вам життя в певній ситуації.

Елементи живлення ліхтаря. Вирішуючи, який тип харчування ліхтарика підходить, потрібно визначитися, як часто ви будете ним користуватися. Якщо не так часто, то цілком підійдуть варіанти зі стандартними батарейками типу АА або ААА. Якщо ж користування буде частим, то, рекомендуємо, купувати світлодіодний ліхтарик на акумуляторах. В даний час велику популярність мають NiMH батареї і Li-Ion батареї. Найбільш продуктивними і універсальними вважаються Li-Ion акумулятори. При такому ж вазі вони мають більш високу енергоємність, ніж інші. Можна ще торкнутися теми, яка кількість батарей необхідно придбати. Для початку уточнимо, що їх кількість може відрізнятися, так як у кожної моделі своє. При підвищенні потужності світлового потоку потрібно більше акумуляторів. У разі якщо в приладі середньої потужності встановлено кілька акумуляторів, то на виробництві вирішили цим самим продовжити термін служби батареям до їх заміни.

Компактність теж є важливим фактором. Від розмірів ліхтарика залежить зручність користування їм. Чим менше розміром буде ліхтарик, тим зручніше буде його носити з собою всюди. Зазначимо деякі з причин, через що такі модифікації не можуть бути компактними:

1. Найчастіше, вони мають кілька акумуляторів.

2. Великий корпус, як правило, працює охолоджувачем світлодіодів. І до того ж маленький вага і невелика площа радіатора приведе до перегріву або поломки. З цих фактів можна зробити висновок, що ключова ланка в вашому гаджеті — це або велика потужність, або компактність — більшого не дано, і залишається тільки прийняти умови.

3. Якість придбаного приладу і його корпусу.

Ще можна відзначити, що кнопка виключення зазвичай розташована на торці або на бічній поверхні девайса. Міні-ліхтарики найчастіше вимикаються після повороту безеля.

Дуже зручно перемикати режими при напівнатисненні на копку. Важливо пам’ятати, що ліхтарик хорошої якості повинен мати багатофункціональністю і бути трохи «крутіше» шуканого, тобто крім ваших вимог повинен мати і інші можливості. Не варто купувати занадто дешевий ліхтарик — прислів’я «скупий платить двічі» цілком діє і тут.