Латинська назва звичного нам рослини» Paeaonia » походить від імені міфічного лікаря богів – Пеона. Вперше опис півонії зустрічається в роботі давньогрецького філософа Теофраста в 3 столітті до нашої ери. Вирощувати півонії для декоративних цілей почали при династії Цинь в Китаї. У наш час деякі сорти півоній використовують не тільки для озеленення або вирощування під зріз, але і для приготування лікарських настоянок. Ми пропонуємо купить пионы.

Раніше рід Півонія відносили до досить великого сімейства Лютикових, але згідно сучасної класифікації всі його види включають в сімейство Піонові порядку Ломикамоцвіті. На даний момент описано 36 видів півонії, які ростуть в помірній і субтропічній зонах північноамериканського і Євразійського континентів.

Найчастіше в культурі вирощують такі види півоній:

Півонія молочноцветковый;
Півонія лікарська;
Півонія деревоподібна;
Півонія тонколиста;
Півонія ухиляється;
Півонія Року.
У світі зареєстровано понад 4,5 тисяч сортів трав’янистих півоній, а також понад 500 сортів деревовидних півоній. Також є велика кількість так званих міжвидових гібридів-ITOH півоній. Вони є продуктом гібридизації молочноцветкового і деревовидного півоній. Вперше такі рослини були отримані селекціонером з Японії Тоічі Іто в 1948 році. Всі нові сорти реєструє Американське товариство півоній.ц