Народная медицина – це весь обсяг рецептів і способів лікування, накопичених різними народами для лікування хвороб. Сюди можна віднести і знання про рослини, які застосовуються при лікуванні недуг, та різних методах їх застосування (відвари, настої тощо). В народній медицині використовуються тільки природні (натуральні) продукти, такі як трави, продукти бджільництва тощо

Протягом кількох тисячоліть накопичений величезний досвід. З розвитком традиційної медицини в лікуванні стали частіше застосовувати хімічні засоби і народні методи лікування відійшли на другий план, на думку багатьох авторів, незаслужено. Народну медицину стали називати нетрадиційної.

Тим не менш способи лікування хвороб, накопичені народом, досі актуальні та популярні. Почасти це пов’язано з віддаленням сучасної людини від природи, погіршенням екологічної ситуації, вживанням в їжу переважно шкідливих продуктів, хронічними стресами. Іншою причиною повернення до народних методів є шкода, яка завдається синтетичними препаратами при лікуванні захворювань.