Внутрішньоутробні інфекції (ВУІ) — це інфекційні захворювання плода або новонародженого. Зараження відбувається внутрішньоутробно або при проходженні плода по родових шляхах в момент пологів. Збудниками інфекції є віруси, бактерії і паразити.

Інфекція здатна проникнути від матері до плоду через плаценту, такий шлях характерний для вірусних інфекцій, або з інфікованих статевих шляхів матері під час пологів, частіше це шлях бактеріальних інфекцій.

Найбільшу небезпеку становлять такі внутрішньоутробні інфекції як — токсоплазмоз, краснуха, цитомегаловірус, герпес, мікоплазма, сифіліс, гепатити, стрептококи, кандида.

Небезпека внутрішньоутробних інфекцій полягає в тому, що вони в 80% випадків призводять до розвитку вроджених вад у дитини, а ураження центральної нервової системи, важкі неврологічні порушення, серед них, займають особливе місце.

У 70-ті роки минулого століття з’явився такий термін — «TORCH синдром». Це абревіатура: Т — токсоплазмоз, О — інші вірусні або бактеріальні інфекції, R- краснуха, С — цитомегаловірус, H- герпес.

Зараз в більшості пологових будинків у новонароджених беруть аналіз крові на TORCH синдром, але, на жаль, бувають випадки, коли результатами цього аналізу не надають великого значення, якщо немає виражених клінічних симптомів інфекції, і дорогоцінний час іде. Якщо аналіз позитивний, лікування потрібно починати негайно!

Віруси і бактерії мають приголомшливу здатність пристосовуватися до імунній системі людини, ховатися від її основної функції — боротися з інфекціями. Таким чином, ВУІ не ставши гострої переходить в стадію хронічної, але її небезпека від цього не стає менше. Хронічна внутрішньоутробна інфекція підтримує вираженість неврологічних проблем дитини, а в подальшому здатна погіршити їх.

Лечение ДЦП потрібно починати обов’язково і негайно!
Рекомендація майбутнім батькам — обов’язково пройдіть обстеження і дізнайтеся, чи не є ви носіями перерахованих вище вірусів, бактерій і паразитів.