Через своєї структури (нещільно і нерівно прилягають один до одного лусочки кутикули) кучеряве волосся більш сухе, ніж пряме, гірше вбирають вологу, схильні ламатися і пушитися. Тому догляд за ними — це перш за все ретельне і достатнє зволоження. Підібрати Уход за волосами, профессиональная Итальянская косметика Napura, уход за волосами. можна на сайті https://napura.com.ua.

Перш ніж приступати до вибору засобів, необхідно розібратися з термінологією. Американські та європейські марки користуються системою класифікації завитка, запропонованої стилістом Андре Уолкером. По ній кучеряве волосся прийнято розділяти на кілька типів: хвилясті, кучеряві і спіралеподібні. Вони розрізняються по малюнку локона (хвиля, S-подібний завиток або «дрібний біс»), пористості, щільності, товщині і тому можуть по-різному відповідати на один і той самий продукт. Кожен тип ділиться на підтипи (A, B, C) в залежності від інтенсивності спіралі.

Кучеряве волосся зазвичай мають овальне поперечний переріз. Вони міцні, але пористі і схильні до травматизації, в тому числі і по анатомічних причин: в місцях вигинів кучеряве волосся мають ділянки звуженого діаметра, які навіть після випрямлення зберігають ослаблену структуру.

Для волосся з вираженими ушкодженнями кондиціонери, бальзами та маски, застосовувані в міру, куди корисніше шампунів. Існує велика група людей, для яких може бути достатнім «миття» без коштів з поверхнево-активними речовинами (шампунів), але далеко не кожному такий спосіб підійде. Недостатньо якісне промивання шкіри голови призводить до накопичення себума, а це улюблена живильне середовище для грибків роду Malassezia, тому може посилитися свербіж, з’явитися лупа, загостритися дерматит і бактеріальні інфекції, перш за все стафілококова. Якщо все ж дуже хочеться спробувати ковошінг, потрібно застосовувати лосьйони та тоніки, містять очищаючі і протівосеборейное компоненти (краще з невеликою кількістю спирту або зовсім безспиртовій) — протирання ними шкіри голови цілком може замінити миття шампунем.