Першим в результатах видачі Google швидше за все буде Вікіпедія, яка досить лаконічно дає опис, що API це програмний інтерфейс прикладного програмування, набір класів, функцій, процедур, які дають можливість зовнішнім сервісів і додатків отримати доступ до даних/функцій.

Навіщо потрібно і де використовується?

Так як API 单一钱包集成api це засіб або інструмент інтеграції, чогось (в нашому випадку ми буде розглядати веб-сайт-інтернет-магазин) то отже використовується для:

інтеграції веб-сайту frontend частини з backend
інтеграції веб-сайту з мобільними додатками на iOS / Android
інтеграції веб-сайту з іншими сайтами / службами: 1С, ERP, SRM, CRM

Інтеграції веб-сайту frontend частини з backend

Багато інтернет-магазини, веб-сайти і їх фреймворки вже мають свій шаблон або тему, де реалізована фронтальна частина, отже навіщо інтегрувати або придумувати те, що вже є?

Так, все вірно, не кожна інтеграція або рішення буде доречним в якомусь окремо взятому випадку. Рішення по впровадженню і використанні певної технології не приходить спонтанно, а є рішенням якоїсь задачі. У нашому випадку є завдання максимально прискорити діючий інтернет-магазин на CMS Magento. Під прискоренням мається на увазі скоротити час завантаження сторінок магазину з 1,5 секунди до 0,2 секунди. CMS Magento має досить «сильний» і багатий функціями бекенд, розширюваність, масштабованість але фронтальна частина може досить довго завантажуватися і частково це залежить від архітектури самої системи.