Для того щоб система крапельного поливу і все її елементи служили довго і справно, треба приділяти увагу ключовим етапам. Одним з яких є вибір і установка фільтра.
Фільтр для очистки води — це невід’ємна частина системи, покликана захистити крапельниці від засмічення брудом і сміттям. В системі крапельного поливу фільтри встановлюються як правило на початку виходу води або живильного розчину з насоса.

Залежно від фільтруючого елемента в системі крапельного зрошення застосовують два типи фільтрів.

Дискові — фільтруючий елемент являє собою пакет спеціальних, міцно стиснутих між собою дисків, на які нанесені насічки, що утворюють між собою поздовжні канавки певної глибини і ширини, що забезпечують тонкість і точність фільтрації.
Сітчасті — фільтруючий елемент являє собою сітку, розмір осередків якої залежить від ступеня забруднення рідини, що очищається. Елементи з великими вічками називають фільтрами грубого очищення або грязьовики. Відповідно елементи з дрібними осередками називають фільтрами тонкого очищення https://ugospodara.com.ua.

Також фільтри діляться на:

Самопромивні. Такий тип фільтра не вимагає зупинки фільтрації і подальшої його розбирання. Принцип роботи полягає в наступному: бруд, що накопичується на поверхні фільтра створює перепад тиску на вході і виході води. При досягненні певного тиску спеціальний датчик подає сигнал для автопромивки фільтра. Процес промивки займає 10-30 секунд, не припиняючи при цьому механічної фільтрації рідини.
Непромивний. Для очищення такого фільтра необхідна зупинка його роботи, для подальшої розбирання і промивання вручну.

Який фільтр вибрати: сітчастий чи дисковий?

Є кілька нюансів в роботі фільтрів, які допоможуть визначитися вам з вибором.

Фільтри для краплинного поливу з сітчастим фільтруючим елементом більше підійдуть для систем, в яких вода подається самопливом, без статичного тиску. Це обумовлено тим, що сітка може деформуватися. Відповідно, якщо в системі великий тиск або ви просто боїтеся пошкодити фільтруючий елемент, краще вибрати дискові фільтри.
За чистотою дискових фільтруючих елементів потрібно ретельно стежити. Так як частинки бруду можуть заважати дискам щільно прилягати одне до одного, що знижує якість фільтрації рідини.