«За прожите життя я шкодую тільки про одне… — що не присвятив її вивчення та створення препаратів , які лікують весь організм абсолютно нешкідливо і ефективно…лечение сахарного диабета 2 типа.

А якщо сказати про моїх препаратах, то, напевно, це дар, яким мене нагородив Господь… У 1989 році я почав вивчати гомеопатію, рослини, мінерали, цікавитися лікуванням людей з допомогою найменш шкідливих препаратів, шукав альтернативу аллопатическому (традиційного) лікування. Робив експерименти. Всі мої роботи ґрунтувалися на мікродозах , молекулах Ну як це молекули сильніше класичних пігулок і уколів?! — я задавався питанням.

Інсулінорезистентність – є порушенням метаболічної відповіді на ендогенний або екзогенний інсулін. Проходить такий стан безсимптомно. Інсулінорезистентність значно підвищує ризик розвитку цукрового діабету і серцевих хвороб.

Гіпотезу про існування синдрому, який укладає у собі інсулінорезистентність, порушення толерантності до глюкози, абдомінальне ожиріння, гиперинсулинемию, артеріальну гіпертензію вперше висунув у 1988 році Gerald Reaven. Їм було підкреслено, що синдром Х пов’язаний з високою ймовірністю розвитку серцево-судинних захворювань і летального результату. Також вказав на велику роль у формування хвороби генетичних факторів.

сьогодні полягає в боротьбі з безліччю факторів: артеріальна гіпертензія, високий холестерин, збільшення активності інгібітора тканинного плазміногену, інсулінорезистентність, порушення толерантності до глюкози, погіршення роботи ендотелію, погіршення роботи печінки, збільшення кількості сечової кислоти в плазмі крові, абдоимальное ожиріння. Метаболічний синдром зустрічається у двадцяти відсотків населення, яке старше тридцяти років. Близько шістдесяти п’яти відсотків хворих синдромом Х згодом відзначають як носіями цукрового діабету другого типу.