Дослідження, опубліковане на кліматичній конференції Cop26, стверджує, що кліматична криза може викликати «смертельне підвищення глобальної температури».

За оцінками експертів, близько мільярда людей постраждають від екстремальних теплових хвиль, якщо зміна клімату підвищить глобальну температуру всього на 2°C, пише The Guardian.

Метеорологічна служба Британії оцінила температуру за спеціальним термометром, що вимірює тепло і вологість. Як тільки ця міра досягає 35°C, тіло людини не може охолоджуватися, і навіть сидять в тіні здорові люди можуть померти протягом шести годин. Про це повідомлють Такие материалы.

Аналіз вчених використовував граничну температуру в 32°C, при якій працівники повинні регулярно відпочивати для уникнення теплового виснаження.

Якщо спроби зупинити надзвичайну кліматичну ситуацію зазнають невдачі і температура підніметься на 4°C, половина населення світу буде страждати від цього екстремального теплового стресу. Спека є найбільш очевидним впливом глобального потепління, а екстремальні теплові хвилі в містах по всьому світу за останні десятиліття зросли втричі, згідно з недавнім дослідженням.

Наприклад, влітку 2020 року більше чверті населення США постраждали від наслідків надзвичайної спеки і були госпіталізовані з такими симптомами, як нудота і судоми.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щонайменше 166 тисяч людей загинули через хвилі спеки по всьому світу за два десятиліття. «Будь-який вплив зміни клімату створює страшне бачення майбутнього. Але, звичайно, серйозна кліматична криза спричинить за собою багато ризиків, і наші прогнози показують, що на деякі регіони планети впливатимуть численні фактори», — зазначає Енді Вілтшир з метеорологічної служби Британії.

Країни тропічного кліматичного поясу, зокрема Бразилія, Ефіопія та Індія, найбільше постраждали від екстремального теплового стресу, а деякі райони ризикують стати непридатними для життя людей.

«Ці прогнози показують частини планети, де будуть відчуватися найсерйозніші наслідки кліматичної кризи. Однак очікується, що всі регіони світу будуть постійно відчувати вплив зміни клімату», — говорить професор Альберт Кляйн.

Вчені вже кілька років попереджають про смертельні рівні спеки. Дослідження показують, що частини деяких країн на Близькому Сході, Центру світової нафтової промисловості, будуть відчувати Екстремальний вплив спеки і стануть непридатними для життя, якщо не зупинити зміну клімату.

Згідно з дослідженням 2018 року, найнебезпечнішим місцем на планеті для екстремальних хвиль спеки буде Велика Китайська рівнина, один з найбільш густонаселених регіонів у світі, резюмує видання.