Лікарні, медичні та діагностичні центри, лабораторії, диспансери та інші лікувальні установи вимагають оснащення спеціальної медичної меблями, яка відрізняється надійністю, простотою в обігу і здатна забезпечити комфортну роботу медичного персоналу. До того ж металева медичні меблі повинна володіти високою якістю, що обумовлено необхідністю піддавати її різного роду впливам з метою знезараження приміщення.

Операційні і процедурні кабінети мають підвищені вимоги санітарної гігієни, тому регулярно обробляються по-різному. У таких приміщеннях меблі часто переставляється для повної дезінфекції. Саме тому меблі для медичних установ — мобільна, її легко можна зібрати і транспортувати за рахунок полегшеної модульної конструкції. Крім цього, меблі для лікарень і поліклінік має високий ступінь зносостійкості, що важливо, оскільки вона активно експлуатується.

До зовнішнього вигляду меблів для лікарень і поліклінік також вводиться ряд вимог. По-перше, поверхня таких меблів повинна бути без шорсткостей і тріщин. Це необхідно, щоб очищення і обробка могла проводитися без проблем і труднощів. По-друге, медичні меблі відповідає ергономічним нормам, тобто зручна для людини при використанні.

Оскільки медичні меблі використовується як пацієнтами, так і медичним персоналом, в її обов’язкові експлуатаційні характеристики входить гігієнічно безпечне порошкове покриття. Виготовляється така меблі зі сталі і може бути оснащена елементами зі скла і пластмаси. Поставляється як в зібраному, так і в розібраному вигляді.