Лікування баугинита повинно проводитися виключно під контролем лікаря і з використанням лікарських засобів. Але це зовсім не означає, що народні засоби будуть недоцільними — деякі з них можуть зробити вражаючий ефект. Причому, зняти запалення і набряк ними навряд чи вийде, а ось поліпшити склад мікрофлори після прийому антибактеріальних/противірусних/холінолітичних лікарських засобів цілком реально. Обов’язково потрібно дотримуватися дієти: виключаються будь-які продукти/страви, які можуть дратувати кишечник, активно впливати на газоутворення. У перші дні баугинита у хворого спостерігається рясний пронос, що призводить до зневоднення Тому при призначенні лікування в перший і другий день вводиться повна заборона на прийом їжі — хворому належить тільки рясне пиття. Більш детально на сайті http://medlazaret.ru/bolezni/bauginit/

Баугинит передбачає використання в процесі лікування фізіотерапевтичних процедур. Добре зарекомендували себе діатермія, грязьові аплікації/ванни, зрошення кишечника. Лікування розглянутого запального процесу може бути завершено в спеціалізованих санаторіях.

Баугинит — досить неприємне захворювання, тому що порушує звичний ритм життя. Але при своєчасному зверненні до фахівців, дотримання всіх лікарських рекомендацій/призначень, має сприятливий прогноз.