Обираючи де  купить твердотопливный котел в донецке котел для опалення свого будинку, заміського котеджу або дачі, або ж будь-яких виробничих і складських приміщень слід звернути увагу на сучасні котли, що працюють на твердому паливі.

До основних переваги твердопаливних котлів можна віднести наступні:

— Невисока ціна на паливо в порівнянні з іншим пальним сировиною, які використовуються для топки котлів. Крім того, тверде паливо є бистровозобновляемим ресурсом.
— Абсолютно незалежна робота від електромереж або газових комунікацій.
— Безпека і простота експлуатації.
— Можна встановлювати в населених пунктах далеко від розвиненої інфраструктури
— Можливості вибору з різних видів палива: дрова, вугілля, кокс, пелети, брикети, торф, відходи деревообробки, тирса.
— Термін експлуатації котлів обчислюється кількома десятиліттями в середньому, максимально — до 50-ти років.
— Можливість утилізації власних відходів від різних видів виробництва, наприклад, обробки дерева. А продукти горіння можна використовувати для удобрення грунту.

До недоліків використання твердопаливних котлів можна зарахувати:
— Немає можливості опалювати в автоматичному режимі. Необхідний періодичний контроль над кількістю палива, що знаходиться в котлі на даний момент і дозавантаження вручну.
— При неякісному паливі зменшується ефективність роботи котла.
— Досить трудомісткий догляд за котлом, в порівнянні з газовими та електричними варіантами, доводиться періодично чистити його від золи, попелу і сажі.
— Ефективність згоряння твердого палива не настільки висока, як у рідкого або у вигляді газу.
— Буде потрібно наявність хоч невеликого критого сухого приміщення, щоб завжди мати хоча-б невеликий запас пального палива.
— Котел продовжує грітися за інерцією, навіть якщо Ви вже досягли необхідної температури, але заклали занадто багато палива, не можна буде швидко зупинити процес згоряння, тому розраховуйте кількість палива заздалегідь, це також предовратіт від перегріву.
— Через технічні особливостей, не тільки значної ваги, твердопаливні котли можуть бути встановлені тільки на підлозі, немає можливості закріпити котел на стіні або стелі.