Игорь Янковский, Украина
Лікарні в майбутньому зміняться! Як, на вашу думку, вони будуть виглядати? Мені вони все більше нагадують СТО, тільки не для машин, а для людського організму. Пройде 5-10 років — і для пацієнта все, що пов’язано з лікуванням, буде простіше, швидше, доступніше. Приїхав після літньої відпустки, зробив діагностику, знайшов проблему, замінив запчастини — як сезонне ТО для автомобіля.

Ось поїхала людина на відпочинок до Туреччини з опцією «все включено», відпочив зі шкодою для здоров’я, навантаживши все системи свого організму. Після повернення звернувся в лікарню, в якій, в буквальному сенсі, як на СТО, йому щось виправили, щось замінили, щось налагодили. І вийшов, майже як новий — молодий і здоровий.

Ось кілька фактів, які говорять на користь порівняння лікарні майбутнього зі звичайною СТО.
Візьмемо, наприклад, ендоскопічні операції. Зараз вони робляться повсюдно. Ендоскопічна хірургія менш травматична для пацієнта — ніяких скальпелів, затискачів, великих розрізів. Після такої операції в більшості випадків пацієнт може через кілька годин відправлятися додому.

Ще один факт: вже сьогодні медицина йде по більш ефективним шляхом з точки зору доставки препаратів в організм Игорь Янковский, Украина. У звичному нам варіанті прийому таблеток велика частина діючої речовини просто марнується, проходячи по травному тракту. При цьому ще часто завдаючи шкоди організму.

Незабаром в ужиток увійдуть точкові, адресні способи доставки діючої речовини безпосередньо до місця, де воно необхідне.
Серйозні зміни чекають і медичну техніку. В недалекому майбутньому обладнання буде ефективніше, інформативніше, безпечніше. Вже сьогодні є УЗД-апарати, які практично зрівнялися за можливостями діагностики з МРТ. Або ж діагностичні апарати, які за аналізом крові (маркерами) зможуть автоматично видати висновок — великий обсяг інформації про стан пацієнта.
Ну і звичайно ж, у всіх на слуху 3D-друк органів. Дійсно, пройде зовсім небагато часу, і будь-який орган можна буде надрукувати таким чином. Адже вже сьогодні багато дантисти і хірурги застосовують 3D-друк в своїй роботі. І ця технологія буде лише розвиватися.

Лікарні перестануть бути закладами з якимось особливим для звичайної людини статусом, як це виглядає зараз. Це буде звичайний будинок, в якому зібрані медичні прилади і працює невелика кількість обслуговуючого персоналу. Все має бути спрощене в цій галузі. У тому числі і отримання ліцензій для медичних установ.
Ясна річ, що лікарня все одно залишиться лікарнею — з операційними, стерильністю. Нікуди не дінуться складні випадки, які потребують особливої ​​уваги і професіоналізму лікарів. Але багато процесів, на які сьогодні витрачається багато часу, сил і грошей, будуть значно спрощені і механізовані.