Продовжуємо розмову про інфекції в репродукції кішок. Сьогодні розмова піде про герпесвірус кішок – ринотрахеите, як його частіше називають (це різні назви однієї і тієї ж хвороби).

Герпес (ринотрахеїт) — це хронічна латентна інфекція кішок, поширена повсюдно, і зустрічається скрізь, де є більше однієї кішки. Він не настільки контагіозний (заразний), як панлейкопенія або каліцивіроз, але досить легко передається через близький контакт і виділення з очей, носа. При чханні, з мокротою, вірус легко розноситься на всю кімнату. Від цього, вам допоможе Фамцикловир Для Кошек.

Вірус герпесу є майже у 100% кішок, навіть якщо він ніколи не виявлявся в аналізах. Навіть у кращих лабораторіях ви можете отримати помилково негативні результати. До речі, має сенс здавати вірус тільки змиви з очей, носа, а не з крові, як іноді пропонують в деяких лабораторіях. При герпесвірусі немає віремії (вірусу в крові), тому аналіз по крові буде неінформативний.

Герпесвірус (ринотрахеїт) в репродукції кішекпоетому влаштовувати дебати на тему «виводити чи з розведення кішку з герпесом?»дещо утопічні. Будь-яка кішка носить в собі цей вірус, навіть при негативних аналізах. Справа в тому, що в звичайний час він знаходиться в «сплячому» стані в трійчастому нерві, і ніяк себе не проявляє і не виявляється ніякими аналізами. А ось при його реактивації — його можна виявити в аналізах, але і то – не завжди. Негативний результат не означає його відсутність. Інша справа, якщо кішка дуже часто реактивує вірус, супроводжуючи це клінічними симптомами, виділяючи його в навколишнє середовище і заражаючи в цей період кошенят та інших кішок – тоді так, варто задуматися про виведення такої кішки з племінної роботи.

Реактивація вірусу відбувається найчастіше на стрес або при інших хворобливих станах, що супроводжуються зниженням імунітету. Стрес сам по собі є імуносупресивним станом, тому його роль тут особливо велика. В’язка, пологи-це все стрес для кішки.