Перш за все жидкость для электронных сигарет відрізняються загальним змістом відсотка нікотину в них. Наприклад, звичайні сигарети бувають «супер легкими», «легкими», «середніми» і «міцними». Точно також і фортеця рідини для ЕС. Даний показник, як правило, характеризується загальною кількістю мг нікотину в розрахунку на 1 мл рідини.
У кожного виробника цей показник може бути різним, проте найчастіше зустрічаються рідини, які мають фортеця 3, 6, 12 і навіть 18 мг. Рідше зустрічаються рідини з міцністю 11 і 8 мг. Чим вищий вміст в ній нікотину — тим міцніше рідина. Також існує «нулевка» і рідина з 24 мг вмістом нікотину.
«Нулевкой» в чистому вигляді використовують вейпери для задоволення, а не для не для того, щоб «наситити» організм нікотином. Багато вейпери розбавляють «нулевкой» міцні рідини для отримання аналога «легких» сигарет.
Рідини з високою міцністю нікотину (24 мг) дозволять в процесі ширяння вам випробувати відчуття, схожі з курінням супер міцних сигар «Captain Black».
Рідини для ЕС можуть мати смаки ягід, м’яти, вишні, кока-коли, барбарису та інші. Якщо Ви побачили в назві рідини марку знайомих вам сигарет, не варто думати що смак у неї буде схожий з аналоговими сигаретами, які Ви курили раніше. Крім цього смаки рідин, які мають однакову назву, у різних виробників теж можуть сильно відрізнятися.
Ароматизатори, які використовуються в рідинах для ЕС, можуть бути штучними і натуральними. Не варто думати, що якщо ароматизатор штучний, то рідина погана. Сьогодні навіть в харчовій промисловості застосовують такі ароматизатори і що найголовніше — вони нешкідливі для споживача. Теж стосується і рідин для ЕС, ароматизатори для яких виробляються по ідентичним технологіям, що і харчові. Тому «вдихати» їх не шкідливо.
Як правило, натуральні рідини для ЕС коштують набагато дорожче і їх смак значно відрізняється від «штучних». Натуральним жіжам властива многокомпонентность смаків і відмінний «смаковий коктейль».